I když já i klientky vždy doufáme, že to bude co nejpozději, i tak je to nevyhnutelné – den, kdy je nutné všechny umělé řasy odstranit. Jak to udělat správně, efektivně a co nejpříjemněji?
Perfektní práce s přípravou, lepením i následná péče jsou faktory, které jsou pro co nejdelší výdrž permanentních řas klíčové. Co lepidlo spojilo, člověk nerozděluj, i tak vždy přijde den, kdy je potřeba staré umělé řasy kompletně odstranit a nalepit nové, případně je žádoucí korekce, nebo i ukončení nošení prodloužených řas jako takového na přání zákaznice. V krajních případech se dokonce můžete dostat do situace, kdy bude mít klientka alergickou reakci na lepidlo a jediným řešením bude umělé řasy sundat. Aby sundávání umělých řas šlo snadno a abych klientky zbytečně a nepříjemně netahala, spoléhám na gelový Remover Lashes PRO, který mi práci značně usnadňuje.
Můj tip: Proč řasy nedrží? Připomeňte si těchto 5 zásad pro práci s lepidlem, o kterých jsem psala zde.
Jak na to?
Práce s removerem je snadná, pojďme si tedy říct, jak s ním při odstraňování umělých řas správně zacházet. Pozor – po celou dobu odstraňování je nutné, aby měla klientka zavřené oči.
Budeme potřebovat:
-
I když je remover ke kůži šetrný, je dobré vždy použít podložky pod oči, aby bylo oční okolí co možná nejvíce chráněno.
-
Pumpičkou vytlačte na mikrokartáček malé množství removeru a naneste jej na lepené spoje ke kořínkům řas.
-
Nechte remover cca 3 minut působit. Pokud to není dostačující, můžete dobu působení o něco prodloužit.
-
Po uplynutí potřebné doby začněte odstraňovat řasy buď setřením suchým mikrokartáčkem, nebo vějířky pomocí pinzety uchopte a jemně sundejte. Umělé řasy by měly jít dolů téměř samy, přesto buďte velmi jemné i opatrné a klientku nikdy netahejte.
-
Jakmile řasy odstraníte, ujistěte se, že jsou všechny zbytky lepidla úplně pryč. Následně se přírodní řasy dočistí a opláchnou čistou vodou.
Tip z praxe: K preciznímu dočištění řas vám dopomůže pěna na řasy, která je vhodná i jako průběžná péče po dobu nošení permanentních řas.
Jak funguje remover?
Na make-up máme odličovací přípravky, laku na nehty nás zbaví odlakovač, lepidlo na řasy zase odstraníme právě speciálním removerem. Ten je navržen tak, aby účinně přerušil spoje mezi přírodní a umělou řasou, aniž by odstraňování doprovázelo bolestivé tahání, trhání nebo škubání. Jeho inovovaná receptura navíc zaručuje maximálně bezpečné použití i v citlivé oblasti kolem očí. Návštěva řasové stylistky tak bude díky removeru vždy příjemná nejen při lepení nových řas, ale i při odstraňování těch starých, což je proces, na který se klientky často netěší právě z důvodu obav z bolesti.
Remover je tak vedle kvalitního lepidla a primeru další nepostradatelnou lahvičkou v mém kosmetickém kufříku, věřím, že si jej oblíbíte stejně jako já.
Tipy k dalšímu čtení:
- Prodlužování řas od A do Z
- 6 zásad, jak správně pečovat o prodloužené řasy
- 3 sady na prodlužování řas – co všechno potřebujete do začátku a jak vybrat tu pravou?
- Přešlapy i průkopníci – lash trendy přelomu milénia
Napište mi také na Facebook a Instagram a podělte se o své zkušenosti s removerem.